22. jul 2017
Osnovna šola Antona Aškerca Rimske Toplice

SHEMA ŠOLSKEGA SADJA

Sadje in zelenjava predstavljata pomembno skupino živil v uravnoteženi prehrani šolarja, saj vsebuje visok delež vode, prehranske vlaknine in zaščitne snovi – vitamine in minerale – ki vplivajo na zdravje človeka.

Prehranjevalne navade otrok in mladostnikov se žal ne izboljšujejo. Težnje po uvajanju hitro pripravljene hrane se povečujejo.
Želimo si, da bi učenci s pogostejšim uživanjem sadja in zelenjave spremenili odnos do teh živil, zato se je naša šola vključila v evropski projekt »SHEMA ŠOLSKEGA SADJA«.
Sadje razdeljujemo enkrat tedensko, in sicer ob torkih med odmoroma za malico. Sadje je na voljo v jedilnici na označenem mestu, ki je fizično ločen od prostora za razdeljevanje malice.
Upamo, da bomo s tem ukrepom pripomogli k boljšemu zdravju učencev.

Vodja šolske prehrane Jožita Oblak

OŠ ANTONA AŠKERCA RIMSKE TOPLICE